срочно нужна помощь с официальным английским.

Rimini
Девочки, мне завтра надо отправить офиц.мейл в Лондон. Поэтому англ. должен быть безупречный. Есть здесь знающие инглиш на уровне родного? Прочитать и исправить, если надо.

Dear ...,

Thank you again for choosing me for this position.

Please find attached the files the attached files that you have requested:

1) Passport copy

2) Higher education diplomas. Diplomas are in Hebrew

3) Reference sheet. Since I already told have already mentioned at work about my intention to leave (but didn't make have not submitted the official notice yet), our director and my colleague kindly agreed to provide you with a reference. They both speak English fluently.

I also will also send you the hard copies of the above listed documents within the next few days to the address that you have provided.

I look forward to receiving a signed versions of my offer letter.

  • Нравится 9
Ссылка на это сообщение
Да нет конечно. Но достойная. Сколько просила, столько и получила.

Это хорошо

Ссылка на это сообщение

Мои поздравления!

Опоздала, с коррекцией, но напишу - можeт, потом пригодится:

Thank you once again... I wish to express ... they are kindly agreed to provide me with a reference letter

(bugaboom). Вообще полезно учить фразы, но грамматика основа.

Клок, мне думается, нэйтив спикеры, как и наши, с языком экспериментируют. Я такие обороты речи встречала, даже на табличках, за которе меня б училка английского забанила и влепила кол в аттестат.